Hor sa na renovovanie betónovej podlahy v garáži


Zvažujete, že natriete betónovú podlahu v garáži či pivnici? V tom prípade vám príde vhod niekoľko praktických rád, s ktorými dosiahnete vytúžený výsledok. Ako teda na to?

 

Dôkladná príprava

 

Základom kvalitného výsledku je dobrá príprava. Je nutné, aby bol betónový povrch pred natieraním očistený a suchý. Keď toto všetko bude zabezpečené, musíte si pripraviť aj pomôcky. Samotný náter na betón nestačí, nezabudnite na štetce, rôzne nádoby, špachtľu, vedro, metlu, lopatku a podobne.

Ak je betónový povrch už starší, môžete sa stretnúť s nepríjemný problémom v podobe odolného pôvodného náteru. Farba môže byť do betónu úplne vsiaknutá, takže je problematické odstrániť ju z betónu. Vtedy môžete skúsiť špachtľou odstrániť olupujúcu sa farbu alebo betón jemne prebrúsiť. Vyhnite sa chemickým odstraňovačom, ktoré by mohli narušiť povrch.

 

Dôležitý podklad

 

Ako prvý sa nanáša penetračný náter na betón, ktorý slúži ako podklad vrchnej farby. Jeho úlohou je zjednotiť povrch a zabezpečiť, aby sa farba na betón vsala. Vrchný náter na betón sa vďaka tomu nebude lúpať a praskať. Predtým, ako nanesiete penetračný náter, je dôležité, aby bol betón bez mechanických nečistôt, suchý a vyzretý. Penetračný náter na betón nanášajte valčekom alebo štetcom a začnite v rohoch.

 

Ako vybrať vrchný náter?

 

Teraz už môžete konečne naniesť vrchný náter na betón. Ten vyberajte najmä podľa využívania vašej garáže. Ak ide len o bežné používanie a parkovanie jedného auta, siahnite po syntetickom alebo vodou riediteľnom nátere. Ak je to ale podlaha v garáži s vysokým zaťažením, ako je to napríklad v autodielňach, výrobných halách a podobne, vyberte si dvojzložkové farby na betón. Tie sú odolnejšie a spĺňajú požiadavku na chemickú odolnosť.

 

 

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *